Agent: Storari har ingen aftale med Roma
Skrevet 11:11 - 02/06/11 af Jonas
Rygter fra Italien lød at Romas målmandsjagt endelig var slut, efter man var kommet frem til en aftale med Juventus’ målmand Marco Storari, men det afvises i dag af hans agent.
Storari har haft en rigtig god sæson i Juventus, i Gianluigi Buffons fravær. Men efter at Buffon er vendt tilbage fra sin skade, er Storari blevet henvist til bænken og han forventes ikke at få meget spilletid næste sæson.
”På nuværende tidspunkt er der ikke noget nyt omkring Storaris situation,” fortalte Claudio Vigorelli til Sportitalia.
”Min klients fremtid er usikker, fordi vi stadig ikke har haft et møde med klubben.”
34’årige Storari har tidligere spillet for Milan og Sampdoria, og kan altså blive målmanden der skal skabe sikkerheden i kassen hos Roma.
Tweet
4 kommentare115 indlæg. [Talento]
d. 02/06/11 12:01
283 indlæg. [Primavera]
d. 03/06/11 00:20
Så er det vidst snart officielt?
1242 indlæg. [La Formazione Iniziale]
d. 03/06/11 17:41
Roma skal da i hvert fald ikke hente Storari.. Roma skal ikke have det skrald de andre klubber ikke gider have.. Han var ikke god nok for Milan, han er ikke god nok for Juventus - Hvorfor skulle han så være god nok for Roma?
Og han er 34 år - Vi har allerede Julio Sergio der er meget bedre!

3223 indlæg. [Il Capitano]
d. 02/06/11 11:16
[Rettet af: Jonas - 02/06/11 - 11:16]