AS-Roma.dk
Husk Opret

Vucinic Trøjeskrift?

Tilbage til Generelt

PatrickTotti
120 indlæg. [Talento]
d. 08/11/10 16:54
Da Mirko Vucinic scorer mod Lazio i det netop overståede Derby, tager han trøjen af, og løber ned mod Curva Sud med en hvid T-shirt på med skrift.
Er der nogen herinde, som ved hvad der stod, og hvad det betyder på dansk? for kunne godt tænke mig at vide om han sender nogle signaler oven på de seneste dages transferrygter, eller om det slet ikke har noget med det at gøre ?
På forhånd tak :)
[Rettet af: PatrickTotti - 08/11/10 - 17:16]
Koch
667 indlæg. [La Prima Squadra]
d. 08/11/10 17:25
Jeg er næsten 100 procent sikker på, at det havde noget med hans nyfødte søn at gøre. Han sagde også inden kampen, at han ville dedikere sit mål til ham.

[Rettet af: koch - 08/11/10 - 17:25]
TottiTheBest
1241 indlæg. [La Formazione Iniziale]
d. 08/11/10 17:42
Lige præcis Koch!

Jeg ved ikke hvad der stod.. men jeg ved 100% at der stod noget med at han dedikerede målet til hans ny fødte søn :) - det udtalte han også for at par dage siden at han ville gøre, hvis han scorede.. Jeg så også der stod Aleksandar derpå (hvilket er navnet på hans søn)..

Så det har slet ikke noget med transferrygter eller noget andet at gøre..

[Rettet af: TottiTheBest - 08/11/10 - 17:43]
Arsi
283 indlæg. [Primavera]
d. 08/11/10 18:09
Det er heldigvis ikke noget med transfer at gøre! og det kun godt da han er ved at ramme et godt niveau igen!

Der står:
Du har givet mig en drøm i gave
Aleksandar
Jeg elsker dig

Smukt at se en stolt far!

Kontakt | © Copyright 2003-2012 | Credits | Retningslinier | Roma Club Danimarca